/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
FRACTAL

PEUGEOT I-COCKPIT®

Elektrické mestské kupé PEUGEOT FRACTAL je perspektívnou štúdiou miesta vodiča PEUGEOT i-Cockpit®, ktorý by mal vodičovi pri jazde sprostredkovať ešte intenzívnejšie potešenie. Po zraku, symbolizovanom vyvýšeným prístrojovým panelom; hmate, ktorý bol symbolizovaný kompaktným volantom a dotykovým displejom, je teraz zážitok z jazdy obohatený jedinečnými sluchovými vnemami.

PREVEDENIE

Výber materiálov je inšpirovaný rozhlasovým a nahrávacím štúdiom: na palubnej doske, dverových výplniach a sedadlách je použitý tmavý dub. V celom interiéri sa vyskytujú medené prvky pripomínajúce audio konektory a akustický komfort zvyšujú anechoické prvky vyrobené 3D tlačou. Sedadlá sú potiahnuté 3D látkou a bielou kožou.

INŠTINKTÍVNE OVLÁDANIE

Pre zabezpečenie stálej kontroly nad vozidlom je vodič posadený v sedadle, ktoré mu poskytuje kinestetickú spätnú väzbu. Ruky inštinktívne pasujú na kompaktný volant, do ktorého obidvoch ramenien sú zabudované "touch pady". Tieto dotykové displeje, ktoré sa ovládajú palcom, riadia funkcie a dopĺňajú výbavu pre FRACTAL.

V osi zraku vodiča sa nachádza vyvýšený prístrojový panel využívajúci holografické zobrazenie na polykarbonátovom pásiku umiestnenom v uhle 45°. Zobrazenie na 12,3" HD digitálnom displeji si môže vodič usporiadať podľa vlastných predstáv. Naklonený polykarbonátový pásik odráža dopĺňajúce informácie 7,7" displeja "Amoled" a vytvárajú zaujímavý hlboký efekt.

Na obidvoch stranách volantu sú na dosah ruky spínače "toggle switches" umiestnené na dvoch oblúkoch. Oblúk na pravej strane slúži okrem iného aj na spustenie elektromotora. Do stredovej konzoly je zabudovaný 7,7" dotykový displej AMOLED slúžiaci k ovládaniu všetkých funkcií konceptu PEUGEOT FRACTAL. Pasažieri na zadných sedadlách majú tiež k dispozícii panel, na ktorom môžu nastaviť teplotu a klimatizáciu v zadnej časti auta.