/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
/image/45/3/peugeot_fractal.91453.jpg
FRACTAL

ZVUKOVÁ IDENTITA

"PEUGEOT FRACTAL je výsledkom spojenia umelcov, ktorí skúmajú nové možnosti vyjadrenia. Spolu s dizajnérmi sme dali dokopy naše inšpirácie. Štýl je inšpirovaný zvukom, môj návrh je inšpirovaný líniami a materiálmi konceptu PEUGEOT FRACTAL."


Amon Tobin, hudobník a zvukový dizajnér.

JEDINEČNÝ ZÁŽITOK

StelLab je výskumné laboratórium skupiny PSA Peugeot Citroën, ktoré vyvinulo systém 9.1.2 a s ním príslušný software. Každý z reproduktorov sa ovláda samostatne a hudobná reprodukcia tak dosahuje dokonalú úroveň. Technológia spracovania zvuku simuluje sluchový systém ľudského ucha. Zvukové zdroje sú vytvorené virtuálne, ich umiestnenie sa dynamizuje a informácia, ktorá sa prenáša k vodičovi, je obohatená o ďalší rozmer.

V prípade jazdy s využitím navigácie vychádzajú hlasové povely z určitej vzdialenosti v prednej časti auta. S tým, ako sa auto pohybuje, sa hlas v kabíne približuje a vychyľuje sa do smeru, kam ide auto odbočiť. Na úrovni križovatky sa hlas ozýva v tesnej blízkosti vodiča, ktorého tak upozorní na potrebu zmeny smeru.

Vďaka priestorovému rozloženiu sa zvuk prispôsobí štruktúre vozidla a jeho pohybu. Systém, ktorý vyvinulo laboratórium StelLab, samostatne konfiguruje jednotlivé zdroje zvuku podľa toho, v akom režime je Peugeot Fractal - coupé alebo kabriolet.

PALUBNÁ AUDIO VÝBAVA

Zostava 9.1.2 je tvorená systémom 9.1, ktorá vpredu zahŕňa tri výškové reproduktory, dva tweetery, dva woofery a jeden subwoofer a vzadu dva stredové reproduktory, dva tweetery a jeden woofer. Uvedená zostava využíva potenciál systému na maximum.

Do operadla každého sedadla v PEUGEOT FRACTAL je v svetovej premiére umiestnený dvojkanálový infrabasový reproduktor. Táto revolučná výbava vysvetľuje aj názov systému 9.1.2.

Infrabasový reproduktor, ktorý vyvinula rozvíjajúca sa americká firma SubPac, ponúka nový zážitok. Basy sa neprenášajú vzduchom, ale cez pevné telesá. Akustické vlny sa do vnútorného ucha dostávajú cez organizmus poslucháča a cestujúce basy tak vníma úplne novým spôsobom. Pasažieri sú do zvuku úplne ponorení aj to bez toho, aby rušili svoje okolie.

TECHNOLÓGIA FLAX OD FOCAL®

/image/46/4/technologie_flax.91464.jpg

Membrány reproduktorov tvoria ľanové vlákna, ktoré sú zárukou vernej zvukovej reprodukcie. Membrány vyvinula známa francúzska firma FOCAS, špecialista v oblasti audio systémov. 

Uvedené technológie s názvom FLAX sa vyznačujú prirodzeným zvukom bez zafarbenia, prekreslenou reprodukciou stredových tónov a mohutnými basami. Priestorové rozloženie zvuku zaisťuje celkom sedem reproduktorov FLAX, štyri obrátene vypuklé tweetery z hliníku a magnézia a o reprodukcii hlbokých tónov sa starajú dva subwoofery. 

Zostavu riadia 4 vysoko kompaktné FD zosilňovače s celkom 14 zosilňovacími kanálmi s celkovým výkonom 1600 W.

PODPIS

/image/46/5/fractal_-_signature_v2.91465.jpg

Akustický rozmer PEUGEOT FRACTAL vytvára elektropohon, ktorého zvuková identita je úplne odlišná od spaľovacieho motora. "Hlas" konceptu je brazílskeho akustického dizajnéra Amona Tobina. Vonkajší zvukový prejav PEUGEOT FRACTAL umožňuje harmonické prepojenie s ostatnými účastníkmi cestnej premávky, hlavne s chodcami a cyklistami, ktorých na prítomnosť auta upozorňujú zvuky, ktoré sa líšia podľa toho, či auto zrýchľuje, spomaľuje alebo ide stabilnou rýchlosťou.

V kabíne je identita značky vyjadrená úplne novou audio koncepciou, ktorá prepožičiava zvuk funkciám ako je spaľovanie, smerovky a výstražné svetlá, zapnutie svetlometov a jednotlivých funkcií navigácie.